مزایای استفاده از لاستیک روکش

 مزایای استفاده از لاستیک روکش:


-حفاظت از محیط زیست:

 

                                                                    

با مستعمل شدن لاستیک و انباشته شدن آن در اطراف شهرها، آلودگی های زیست محیطی بوجود می آید و منابع آبی، خاکی و هوا آلوده می شوند و حیات انسانی و جانوری به مخاطره می افتد. هم اکنون بسیاری از ممالک دنیا با این مشکل مواجه هستند، در آمریکا انباشت لاستیک کارکرده باعث شده که از آن بعنوان سوخت کارخانجات استفاده شود که آن هم آلودگی هوا را در پی دارد، در کویت ، وجود لاستیک مستعمل در اطراف شهرها به حدی زیاد است که از فضا قابل رویت است.

استفاده از لاستیک روکش، کمک شایانی به حل این معضل می کند. در این تکنولوژی با رفع ایرادات تایر کارکرده و قرارگرفتن لایه های جدید مواد لاستیکی و پخت مجدد آن، حیات دوباره ای به لاستیک داده می شود و از رها شدن آن در طبیعت جلوگیری بعمل می آید.     

                               

-کاهش هزینه ها:

                                                                کاهش هزینه ها با استفاده از لاستیک روکشی

با استفاده از لاستیک روکش هزینه لاستیک خانوارها، ادارات و شرکتهای مختلف تا نصف کاهش می یابد که با توجه به افزایش بی سابقه قیمت انواع لاستیک، حائز اهمیت است. 

این نوع لاستیک می تواند برای افرادی که ساعات زیادی از شبانه روز را مشغول رانندگی هستند و مصرف تایر بالایی دارند، مقرون به صرفه باشد و یا در مجموعه های راهسازی، راهداری و معادن که دارای ماشین آلات بیشماری هستند و تامین لاستیک خوب و با کیفیت یک مساله اساسی است، بکارگیری لاستیک روکشی می تواند راه حل خوبی باشد.  

از جمله مجموعه هایی که تایر روکش می تواند نقش بسزائی در کاهش هزینه های مربوط به لاستیک داشته باشد، می توان به اتوبوسرانی ها، شرکت های حمل مسافر و بار و کارخانجات بزرگ اشاره کرد.                    

-صرفه جوئی در مصرف انرژی:

 

وجود نفت برای بسیاری از صنایع حیاتی است و دنیای صنعتی برای بقای خود به آن وابسته است، بدین ترتیب نفت دارای اهمیت ویژه‌ای برای بسیاری از کشورها است. درصد بالایی از مصرف انرژی جهان را نفت تشکیل می‌دهد.

برای تولید تایر نو به 83 لیتر نفت خام نیاز است، در حالیکه روکش مجدد تایر به 26 لیتر نفت خام نیاز دارد، در نتیجه با استفاده از هر لاستیک روکش، 57 لیتر نفت خام صرفه جوئی می شود.

جلوگیری از خروج ارز:


تایر روکشی می تواند نقش بسزایی در تامین نیاز کشور به لاستیک ایفا کند و از خروج منابع هنگفت ارزی که بمنظور واردات لاستیک استفاده می شود، جلوگیری نماید .

کیفیت بالا:


چون در ساخت لاستیک روکش از تایر کارکرده (منجید) استفاده می شود و این لاستیک یکبار امتحان خود رو پس داده است، مشکلاتی از قبیل دوپوستی، ترکیدگی و غیره که ممکن است برای لاستیک نو پیش بیاید، در مورد تایر روکش وجود ندارد. با توجه به اینکه در این فرایند، تمام عیوب داخلی و خارجی لاستیک برطرف گردیده و بعد از قرارگرفتن لایه های مواد روکش، لاستیک تحت فشار و دمای بالا پخته می شود، این نوع تایر کیفیت بالایی داشته و از هر جهت می تواند با لاستیک نو رقابت کند. 

حمایت از صنایع داخلی:

بدلیل اینکه لاستیک روکش یک محصول تولید داخل می باشد، خرید و مصرف این کالا به تولید ثروت در کشور کمک نموده و موجب رونق اقتصادی می گردد. همه ما در قبال کشورمان مسئول هستیم و تمام اجزای جامعه مانند حلقه های زنجیر به یکدیگر وابسته هستند، با خرید کالای ایرانی در کاهش مشکلاتی از قبیل فقر، بیکاری ، اعتیاد و ... سهیم باشیم.    

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.