مراحل تولید لاستیک روکش لودری

مراحل تولید لاستیک روکش لودری:


مراحل تولید لاستیک روکش لودری


لاستیک روکش لودری یکی از بهترین گزینه ها برای پیمانکاران و صاحبان معادن است تا هزینه های تامین تایر ماشین آلات خود را کاهش دهند. جدا از قیمت مناسب، در صورتیکه کارفرمایان تایر کارکرده و مستعمل داشته باشند، میتوانند برای روکش گذاری اقدام کنند که بسیار مقرون بصرفه بوده و با توجه به شرایط منجید تا 3 بار قابل انجام است، بشرط اینکه تایر شرایط روکش گذاری را دارا باشد.  

کیفیت و عملکرد خوب این لاستیکها ناشی از دقت زیاد در انتخاب منجید سالم و استفاده از مواد ضد سایش و ضد برش بوده که موجب مقاومت و استحکام تایرها در رویارویی با عوامل مخرب محیطی شده  است. 

شرکت تک تایر آذر، لاستیکهای روکش لودری را بروش اوربی ترد کمپانی مارانگونی تولید مینماید که مراحل آن بشرح ذیل میباشد.   


1-تست و کنترل لاستیک کارکرده:


تست و کنترل لاستیک کارکرده


تست و کنترل لاستیک کارکرده یکی از مهترین مراحل تولید لاستیک روکش میباشد، زیرا کیفیت تایر روکشی تا حدود زیادی به وضعیت منجید بستگی دارد. کارکنان واحد کنترل کیفیت، لاستیکهای کارکرده را از جهت انطباق با پروتکل های پذیرش بررسی کرده و تایرهایی که دارای شرایط روکش گذاری هستند را انتخاب میکنند. مواردیکه کنترل میشود شامل:


  • مارک لاستیک، تاریخ ساخت، تعداد لایه های نخ یا سیم
  • مردگی و پوسیدگی تایر
  • دو پوستی 
  • پارگیها، سوراخها و نخ زدگیها

و سایر موارد می باشد. ایرادات لاستیک علامتگزاری شده و هماهنگی های لازم با واحد تعمیرات صورت میگیرد.


2-بغل تراشی و روتراشی تایر کارکرده:


بغل تراشی و روتراشی تایر کارکرده


بمنظور رفع آلودگیها، سنگ خوردگیها و آماده سازی لاستیک برای روکش گذاری، سرشانه های تایر توسط تیغه بغل زنی دستگاه 3 کاره زده میشود و سپس سطح تایر توسط تیغه دیگری روتراشی میگردد. این دستگاه اصلی ترین نقش را در خط تولید لاستیک روکش لودری داراست، زیرا 3 فرایند را انجام میدهد.

بعد از این مرحله، باقیمانده آلودگیها و اطراف سوراخها توسط واحد باف دستی تمیزکاری میشود و بمنظور جلوگیری از اکسید شدن تایر و چسبندگی خوب آن با مواد روکشی، سمنت زنی انجام میگیرد.


3- واحد اکسترودر دستی:


واحد اکسترودر دستی


 در واحد اکسترودر دستی با اضافه کردن مواد روکشی  ناهمواریهای سطح و بغل لاستیک رفع گردیده و تایر برای اکسترودر اتوماتیک آماده میشود. سوراخ و سایر ایرادات تایر نیز توسط واحد تعمیرات بررسی شده و متناسب با اندازه آن، وصله نصب میگردد. 


3- واحد اکسترودر اتوماتیک:


واحد اکسترودر اتوماتیک


مواد کامپاند مورد استفاده برای تولید لاستیک روکش لودری، از نوع ضد سایش و ضد برش بوده که با توجه به محیط کاری تایر در نظر گرفته شده است. این مواد حالت نیم پز دارند و پخت کامل آنها درکوره اتوکلاو صورت میپذیرد. سیستم حرارتی دستگاه،  مواد روکش را که بشکل مفتول به این واحد تحویل داده شده است، ذوب کرده و آنها را بشکل نوارهای باریک و کم عرض در میاورد. مواد روکشی توسط بازوی دستگاه برروی لاستیک چسبانده میشود و این کار تا رسیدن به قطر اصلی لاستیک ادامه می یابد.   


4- پخت کامل در کوره اتوکلاو:


پخت کامل در کوره اتوکلاو


پخت کامل لاستیک  تحت دما، فشار و زمان مشخص انجام میشود و بعد از این مرحله تایر حالت یکپارچه پیدا میکند. مدت زمان پخت برحسب سایز لاستیک متفاوت است ولی بطور متوسط 6 ساعت میتوان در نظر گرفت. پخت این کوره توسط بخار آب 120 درجه و فشار بالا صورت میپذیرد.


5- تراشیدن گل تایر:


تراشیدن گل تایر


آج تایر اشکال و ضخامتهای متفاوتی دارد که برحسب محیط استفاده و نظر مشتری تعیین میشود.  این عمل توسط بازوی دیگر دستگاه 3 کاره و تیغه مخصوص آن انجام میگیرد و امکان طراحی هر نوع آج توسط سیستم CNC دستگاه وجود دارد.

لاستیک روکش لودری بعد از بازبینی ها و تایید واحد کنترل کیفیت به مشتری تحویل داده میشود.


شرکت تک تایر آذر با بیش از 15 سال سابقه تولید لاستیک روکش، انواع تایر روکش لودری را از سایز 24 تا51 با بالاترین کیفیت تولید مینماید.تمامی محصولات درجه یک لودری، دارای گارانتی بوده و شرکت علاوه بر گواهینامه استاندارد، دارای تمامی مجوزهای بین المللی برای تولید این محصول میباشد. این محصولات شامل طیف وسیعی از لاستیکهای روکش خارج جاده است که برای انواع ماشین آلات راهسازی و معدن، از قبیل انواع لودر، گریدر و دامپتراک قابل استفاده است.   

جهت خرید و ثبت سفارش لاستیک روکش لودری، از فروشگاه اینترنتی شرکت تک تایر آذر دیدن فرمایید. 

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.