تاریخچه تایر روکش

تاریخچه تایر روکش:


 با توجه به عمر 10 ساله ساختار تایر و حجم گزاف انرژی که برای تولید لاستیک نو به مصرف میرسد و تاثیری که استفاده از این محصول بر روی محیط زیست دارد، روکش نمودن تایر و استفاده مجدد آن از دیرباز مورد توجه بوده است. این محصول همزمان با پیدایش تایر بادی بوجود آمد و روش های ساخت آن در گذر زمان دستخوش تغییرات و تحولات گسترده ایی شده است.
بمنظور آشنایی بیشتر، از صفحه
مزایای استفاده از لاستیک روکش دیدن فرمایید.
تاریخچه لاستیک روکش در جهان:


صنعت روکش تایر از اوایل قرن بیستم ابتدادر کشورهای آلمان و انگلیس به وجود آمد و سپس همزمان با جنگ جهانی اول به سایرکشورهای صنعتی جهان گسترش یافت. تکنولوژی صنعت روکش تایر در طی یکصد سال اخیر با تحولات شگرفی همراه بوده است. اتحادیه اروپا در سال 2006 مقررات ایمنی و استانداردهای کنترل کیفیت لاستیک روکشی را کاملا مشابه تایر نو تدوین و تحت شماره­هایUNECE-R109-108 به تصویب رسانده است. در21 آوریل سال 2001 رئیس­ جمهور وقت آمریکا طی بخشنامه شماره 13149 کلیه دستگاه­های دولتی و ارتش را موظف نمود به­ جای تایرهای نو از تایرهای روکش شده استفاده نمایند. اکنون استقبال از لاستیک روکش شده در جهان به شدت رو به افزایش است. در اروپا 50درصد خودروهای باری، تریلی و اتوبوسی موجود در جاده­ها بر روی تایرهای روکشی حرکت می­کنند. در آمریکا بیش از 1400 کارخانه تایر روکشی وجود دارد. در صنعت هوانوردی برای هر تایر هواپیما حداقل 12 بار آج­ گذاری صورت می­گیرد.تاریخچه تایر روکش در ایران:قدمت این صنعت در ایران به حدود 40 سال پیش می­رسد. اولین واحد روکش تایر در دهه 40 توسط شرکت بی اف گودریچ در اطراف شهرتهران شروع به فعالیت نمود. در سال 1365 توجه وزارت صنایع به تحول در این صنعت معطوف گردید و در فاصله سال­های 1365 تا 1370 در حدود 15 واحد کارخانه روکش گرم و سرد وارد کشور شد.
هم اکنون استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز قطب تولید این محصول زیست محیطی است و مجتمع صنعتی تک تایر آذر انواع لاستیک روکش را از سایز سواری تا دامپتراکی بروش گرم، سرد و اوربی ترد با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب تولید مینماید.  

بمنظور اطلاع از آخرین اخبار و تحولات صنعت تولید لاستیک، از وبلاگ شرکت تک تایر آذر دیدن فرمایید.


هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.