خرید لاستیک مستعمل

خرید لاستیک مستعمل


لاستیک های مستعمل زباله نیستند!

با مدیریت آنها، طبیعت را محکوم به آلودگی نکنیم…

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با واحد بازرگانی کارخانه تماس حاصل فرمائید.

041-36300999

.........................................................................


شکی نیست که تکه های لاستیک باقی مانده را در سطح جاده ها مشاهده کرده اید . برداشت غلط مبنی بر اینکه این آثار باقی مانده های حاصل از لاستیک مربوط به تایرهای روکشی است ، رد شده . از این رو باید این تصور غلط از اذهان مردم پاک شود .

در واقع اشکال اصلی ، به دلیل نگهداری نادرست تایر و به ویژه قصور در مراقبت و تنظیم فشار باد تایر می باشد که در مورد کلیه تایرها اعم از نو و روکشی توسط اداره وابسته به انجمن صنعت لاستیک آمریکا توصیه شده است .

توجه به فشار باد لاستیک اتومبیل موجب کاهش مصرف سوخت ، کار کرد بهینه و ایمنی بیشترخواهد شد. فشار باد مناسب برای هر اتومبیل معمولاً توسط شركت توليد كننده بر روي تاير حك شده حتي سرعت مجاز و نوع مصرف نيز نوشته شده است . مدیر عامل انجمن لاستیک آمریکا در مصاحبه ای می گوید : « واقعیت این است که ، علاوه بر اینکه تایرهای روکشی با ایمنی ،دوام ، کارکرد وشکل ظاهری همانند تایرهای نو هستند ، از نظر قیمت و صرفه اقتصادی نیز با تایرهای نو اختلاف چشمگیری دارند.

پايين تر بودن قيمت تاير روكشي نسبت به تاير نو ، هيچگونه دليلي بر عدم كارائي ، دوام و ايمني تاير نمي باشد بلكه استفاده مجدد از بدنه اصلي تاير كه هنوز قابل استفاده مي باشد منجر به كاهش قيمت تاير روكشي مي گردد. در سراسر دنیا تایرهای روکشی کاملاً ایمن وکاربردی در انواع وسایل نقلیه شخصی وعمومی استفاده می شود . در اتوبوس های شهری وسرویس های مدارس ، آمبولانس ها، کامیون ها وکامیونت های تجاری وحتی در هواپیماهای باری ومسافربری از این تایرها با اطمینان کامل استفاده می شود .

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ، دفتر مطالعات انرژی ، صنعت و معدن این مرکز اعلام کرد: سالیانه حدود 350 هزار تن (معادل 11 تا 13 میلیون حلقه) لاستیک کارکرده در کشور ایجاد می شود که حدود 10 درصد آن ها به روش های مختلف بازیافت می شوند. این در حالی است که میزان بازیافت لاستیک کارکرده در اروپا، آمریکا و ژاپن به بیش از 80 درصد می رسد لاستیک های کارکرده را می توان از طریق روکش گذاری دوباره مورد استفاده قرار داد و در نهایت با بازیافت پسماندهای لاستیک به صورت های مختلف از آن استفاده کرد.

روکش گذاری و بازیافت لاستیک های کارکرده علاوه بر منافع اقتصادی که برای کشورها دارد، از ایجاد آثار مخرب ناشی از تجمع این لاستیک ها بر محیط زیست نیز جلوگیری می کند.

محصولات حاصل از بازیافت تایر فرسوده
میزان تولید سیم فولادی :10 درصد از هر کیلوگرم تایر
میزان تولید نخ پلی آمید :3 درصد هر کیلوگرم تایر
میزان تولید گرانول : 85 درصد هر کیلوگرم تایر

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.